: 6 + 12 =

Göz Hastalıkları

EXCIMER LASER – LASIK
Excimer laser, 1980’li yıllardan itibaren kullanılmaya başlanmıştır. 1995’de Lasik,2000’li yıllarda ise kişiye özel laser (wavefront) yöntemi geliştirilmiştir .Excimer Laser, ArF gazı kullanılarak 193 nm dalga boyunda ultraviole ışık üreten ve korneada yapılması gereken düzeltmeye göre ışını kontrol eden,içinde çok gelişmiş bir bilgisayar bulunan lazer cihazıdır. Lasik,Excimer Laser tedavisindeki yöntemin adıdır. Lasik operasyonu ile Excimer Laser Cihazı aracılığı ile miyop-hipermetrop-astigmat gibi kornea’nın kırma kusurları düzeltilerek net görme sağlanır. Lasik operasyonunda ,resimde görüldüğü gibi ,önce korneadan 160 mikron kalınlığında bir flap kaldırılır ,daha sonra altta kalan stromal yatak üzerine kapatılır. Hasta operasyon esnasında acı duymaz .Bütün bu yöntemler uzman hekimlerimizce merkezimizde uygulanmaktadır.

LASIK kimlere uygulanabilir ?

* 10 dioptiriye kadar miyonlar ,* 5 dioptriye kadar astigmatlar, * 8 dioptriye kadar hipermetroplar * Yapılacak ön muayene ve tetkikler neticesinde göz yapısı ameliyata uygun bulunan 18 yaşından büyük kişiler ,lazerle tedavi edilebilmektedir.

LASIK ameliyatı olmak üzere başvuran her hasta öncelikle detaylı bir göz muayenesinden geçirilir. Bu muayenede amaç kişinin tedavi edilmesi gereken derecelerini saptamanın yanı sıra gözünde başka rahatsızlıkları olup olmadığını belirlemektir.

WAVEFRONT SİSTEMİ

Excimer Lazer teknolojisinin son noktası olan Wavefront sistemiyle yapılan lazer tedavileri ‘Kartal gözü ’ denen süper görme sağlayabilen bir yöntemdir. Bu sistem ile bugüne kadar Teşhisi konulmayan göz kusurlarına sahip kişilerin göz bozuklukları tedavi edilebileceği gibi,daha önce eski teknolojilerle ameliyat olmuş ve tam fayda görememiş kişilerin de tekrar tedavisi mümkün hale gelmiştir. Tıpkı parmak izi gibi, gözün yapısı ve görme gücü kişiye göre farklılıklar gösterir .Wavefront sistemiyle lazer cihazı,kişinin göz yapısına göre özel olarak programlanmaktadır. Wavefront sistemi,168 ayrı noktadan göze gönderilen ışınların tek tek değerlendirilmesiyle oluşan bilgilerin bilgisayara yüklenerek göz yapısına özel lazer tedavisi uygulanmasıdır.

LASIK, kimlere uygulanmaz ?

Karatokonus hastaları ,hamileler, kollajen doku hastalığı ,diabet,glokom ve diğer göz hastalığı olanlara excimer lazer uygulanmaz .

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Küçükköy Yolu Hastane Sok. No: 2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Telefon :

0212 417 00 00 (pbx)

Faks:

0212 417 00  20 - 21 - 22

HASTANELERİMİZ