: 2 + 5 =

Ameliyatsız İple Yüz Germe

Örümcek ağı estetiği - Ameliyatsız iple yüz germe işlemi- Thread lift
İlerleyen yaş ve yer çekimi etkisiyle yanaklar ve gıdı bölgesinde sarkmalar olur ve yüz ovalleşir. Cildin eski formuna kavuşmasında estetik cerrahiye alternatif olarak ameliyatsız iplerle yüz germe işlemi fayda sağlar. İşlem 30 dakika sürer.


Ağrısız ve ciltte bir kesi olmaması ve sosyal hayattan kopma yaratmaması ile tercih edilir. Örümcek ağı estetiğinde yüz germe uygulanan bölgede hemen etkisini göstermekle beraber beklenen etki 3. ayda başlar, 6. ayda maksimum seviyeye ulaşır ve yaklaşık 3 yıl kadar etkisi sürer.
Tekrarlanabilir bir uygulamadır.
Altın iplik, Silhouette, Ultra V-lift gibi isimlerle de anılmaktadır

 

İple yüz germe işlemi nezaman uygulanır?
İlerleyen yaş ve yer çekimi etkisiyle yanaklar ve gıdı bölgesinde sarkmalar olur ve yüz ovalleşir. İşte bu noktada cildin eski formuna kavuşmasında estetik cerrahiye alternatif olarak ameliyatsız iplerle yüz germe işlemi fayda sağlar.

İple yüz germe işleminde hangi ürün kullanılmaktadır?
Ameliyatsız yüz germe işlemi için Amerika’da FDA onayı almış özel organik iplikler kullanılmaktadır. Bu ipler ‘polilaktik asit’ içeren ve cilt altında eriyebilen ipliklerdir. İnsan dokusu ile uyumlu bir malzemedir. İpliklerin üzerinde koni şeklinde yapılar bulunur. Bu koniler cilt altındaki dokulara tutunarak cildin gerilmesini ve cilt altında kollajen yapımını sağlar ve ciltteki hasarlı dokuları onarır, cildin gençleşmesine neden olur . İplerin ciltteki gençleştirici etkisi 2-3 yıl sürmektedir.
İple ameliyatsız yüz germe işlemi nasıl uygulanır?
İple ameliyatsız yüz germe işlemi öncesi işlem yapılacak alan temizlenir. İpliklerin uygulanacağı bölgelere küçük bir iğne ile anestezi yapılır. İpler özel iğneleri ile cilt altındaki 5mm derinlikteki yağ dokuya yerleştirilir. İplerin üzerinde bulunan küçük koniler ipin cilt altında tutunmasına neden olur. İpler yerleştirildikten sonra cilt üzerindeki olan kısımlarından nazikçe çekilerek dokuların gerilmesi ve ipin cilt altında tutunması sağlanır. Altın iple yapılan bu ameliyatsız yüz germe işlemi tamamen ağrısız bir yöntemdir.
Altın iple ameliyatsız yüz germe işleminde etki ne zaman ortaya çıkar?
Altın iple ameliyatsız yüz germe işleminde etki işlem bittikten hemen sonra görülmektedir. Bu etki zamanla artar ve 2-3 yıl kadar sürmektedir.
Altın iple yüz germe işleminin riskleri var mıdır?
Polilaktik asit iple estetik uygulamalarda ve bilimsel çalışmalarda herhangi bir yan etki görülmemiştir.
Altın iple yüz germe işlemi hangi bölgelere uygulanabilir?
• Çene hattını düzeltmek
• Yanak bölgesini hacimlendirme, belirginleştirme
• Boyun bölgesindeki sarkma tedavisi,
• Kaş kaldırma
• Diz,kol sarkmaları
Altın iple yüz germe işlemi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
• 2 hafta süreyle yüze keseleme/sert hareketlerle yüz temizliği,masaj, diş operasyonu/yüze cerrahi işlem uygulanması iplerin etkisini zayıflatır. Bu uygulamalardan kaçınılması önerilir.
Etiketler: iple askı, altın iplik, örümcek ağı, ameliyatsız yüz estetiği, kaş kaldırma ameliyatsız yüz germe, Ameliyatsız İple Yüz Germe | İple Yüz Asma Fiyatlar | V Lift | Örümcek Ağı Estetiği | Aptos İp Lifti

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Küçükköy Yolu Hastane Sok. No: 2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Telefon :

0212 417 00 00 (pbx)

Faks:

0212 417 00  20 - 21 - 22

HASTANELERİMİZ