AVRUPA ŞAFAK HASTANESİ

Sağlıkta Şafak Vakti
Smaller Font Default Font Larger Font
Turkish English French German Italian Russian

"Avrupa Şafak Hastanesi" ileri teknolojisi, uzman hekim kadrosu ve kusursuz hizmeti ile, Gaziosmanpaşa'da size mükemmel bir sağlık hizmeti sunmaktadır.
Hastanemiz 7 yataklı Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım, 3 Yataklı Koroner Yoğun Bakım, 2 Yataklı Dahiliye Yoğun Bakım, 4 Yataklı Cerrahi Yoğun Bakım, 6 Yataklı Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 2 Doğumhanesi ile sizlere üstün hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Hekimlerimiz

Hastanemizi seçme nedeniniz?

Tüp Bebek Merkezi

 Avrupa Şafak Hastanesi'nde İstanbul'daki en başarılı tüp bebek merkezlerinden üremeye yardımcı tedavi merkezi.

Hastanenin Tüp Bebek Merkezinin başında bulunan OP.DR.REFAHATTİN YÜCEL,Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup,Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde ihtisas yapıp,1996-1998 arası Alman Hastanesi ,1998-1999 yıllarında İstanbul Cerrahi Hastanesinde ve 1999’dan sonra AVRUPA ŞAFAK HASTANESİ Tüp Bebek Ünitesini en modern teknolojik cihazlarla kurmuşlardır.Trabzon Sürmeneli olan OP.DR.REFAHATTİN YÜCEL Başkanlığında OP.DR.SERDAR İŞCAN ve Embriyolog SEÇKİN KIRMIT ve SAMET AKAR yaklaşık 11 yıldır birlikte çalışmaktadır.
 
Kısırlık bir çiftin bir yıl süre ile düzenli cinsel ilişkiye rağmen çocuk sahibi olamamasıdır.Nedenler ;%40 hastada kadına ait,%40 -45 hastada erkeğe ait olabildiği gibi ,%10-15 hastada tüm tetkikler normal olmasına karşın,gebelik elde edilemeyebilir.Bu sor duruma “nedeni açıklanamayan kısırlık”adı verilmektedir.
 
Tüm bu durumlarda çiftlere “üremeye yardımcı tedavi yöntemleri”uygulanmaktadır.kadına çeşitli ilaçlarla uyarılan yumurtalıklardan toplanan yumurtaların,kendi eşinin spermleri ile laboratuar koşullarında döllendirildikten sonra,rahim içerisine verilmesi esasına dayalı olan “Tüp Bebek” ve bunun teknolojik açıdan daha ileri başarılı aşaması olan “Mikroenjeksiyon” yöntemi kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır.
 
Tüp Bebek yönteminde laboratuar koşullarında spermler yumurtanın içerisine kendiliğinden girmekte,oluşan döllenmiş yumurtalar (embriolar)rahim içerisine yerleştirilmektedir.Bu yöntem genellikle tüpleri tıkalı,eşinin sperm sayısı ve hareketi normal veya normale yakın hastalara uygulanmaktadır. “Mikroenjeksiyon”yönteminde ise toplanan yumurtalar içerisine spermler,hem bir yumurtanın içerisine bir adet sperm olacak şekilde mikroenjektör denilen özel mikro cihazlarla yapılmaktadır.Bu yöntemde ,çok az sperm sayısı olan erkeklerin çocuk sahibi olabilmesinin yanında,menisinde sperm olmayan erkeklerin testislerinden TESA yöntemi ile elde edilen spermlerin de kullanılabilmesi de mümkündür.Bu sayede ,menisinde hiç spermi olmayan erkeklerde çocuk sahibi olabilmektedir.
 
Her iki yöntemde yumurtalıkların uyarılması,yumurtaların toplanması,laboratuar koşullarında döllendirilmesi ve rahime nakledilmesi açısından benzerlik göstersede “Mikroenjeksiyon yöntemi döllenme oranının ve gebelik oranının daha fazla nedeni ile klasik tüp bebek yöntemine göre daha başarılı ve olması tercih edilen bir yöntemdir ve günümüzde tüm dünyada gebelik oranı en yüksek üremeye yardımcı yöntemdir. Ve %50 -55 gibi gebelik oranları söz konusudur.
 
Merkezimizde bunlardan başka TESA ve TESE (Testislerden sperm edilmesi),asisted hatching (embrioları traşlama),sperm ve embrioların dondurulup saklanması,laparoskopik ve histeroskopik cerrahi olanakları da mevcuttur.
 
Mikroenjeksiyon ve tüp bebek gibi teknolojik açıdan gelişmiş bu yöntemleri uygulayan tıbbi personelin deneyimli ve nitelikli olmasının önemi açıktır.Op.Dr.Refahattin YÜCEL,Op.Dr.SerdanrİŞCAN ve Embriolog Seçkin KIRMIT ten oluşan ekibimiz yaklaşık 11 yıldır birlikte çalışmaktadır.Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünden sonra Alman Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinin kuruluşunda da görev alıp bu merkezde yaklaşık 3 yıl süre ile birlikte çalışmış ve bu deneyimleri ile Şafak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesini en modern teknolojik cihazlarla kurmuşlardır.Bu yöntemlerde doktorunuzla bir ön görüşme yaptıktan ve varsa eski tetkikleriniz gözden geçirildikten sonra,sizden bir takım tetkikler istenecektir.Bunlar kadın için bir sonraki adetin 3.günü yapılacak hormon testleri ile kanda mikrobik tarama testleridir.Erkekte ise merkezimizde yapılacak sperm analizi ile kanda mikrobik tarama testi yeterli olmaktadır.
 
Tüm bu testlerin sonuçları ile adet bittikten sonra ultrasonografi ile muayene için doktorunuzdan randevu alınız.Bu muayene sonrasında size bir tedavi şeması verilecektir.Tedaviye genlikle adetin 21.günü 10-14 gün sürecek bir burun spreyi tedavisi ile başlanır.Bunu takiben yaklaşık 10 gün süren iğne şeklindeki ilaçların kullanıldığı ikinci bir aşama gelmektedir.Bu ikinci aşamada 3 veya 4 kez yumurtalığın gelişmesinin ultrasonografi ve kan testi ile takip edilmesi amacı ile hastaneye çağrılacaksınız.Bu sürenin sonunda yumurta toplama aşamasına gelinir.Yumurta toplama aşaması genellikle bölgesel uyuşturma altında,ultrasonografi ile vaginal yoldan yapılan yaklaşık 20-30 dakika süren bir işlemdir.
 
Hastanın isteğine göre genel anestezi de uygulanabilmektedir.Yumurtalar toplandığı gün işleme konulmakta ve 3-5 gün sonra rahim içerisine yerleştirilmektedir.
Embriyoların yerleştirilmesini takip eden 12.günde kanda gebelik testi ile gebelik olup olmadığı araştırılmaktadır.Bazı özel durumlarda doktorunuz tedaviye adetin 1.gününde başlayabilir.Tüm bu tedavi aşamaları sırasında aklınıza gelebilecek soruları ilgili doktorunuza sormaktan çekinmeyiniz. Hepinize başarılar dileriz.

 

 

Adsız3  qrcodeistanbulsafak

 

Sitede ara!

Bizden Haberler

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Lenfödem Hastalarına Müjde

Lenfödem Hastalarına Müjde

Küçük yaşta yakalandığı fil hastalığı sebebiyle adeta eve mahkum yaşayan, yürümekte ve oturduğu yerden kalkmakta güçlük çeken 22 yaşındaki Gamze Kanik, fizyoterapi yöntemiyle sağ... Devamını oku

BATIK TIRNAK VE TIRNAK ŞEKİL BOZUKLUKLARINDA LAZER TEDAVİSİ

BATIK TIRNAK VE TIRNAK ŞEKİL BOZUKLUKLARINDA LAZER TEDAVİSİ

Tırnak yatağını şekillendirebilen lazer ayrıca kanama olmasına engel olarak yaranın hızlı iyileşmesine yardım eder. Tırnak yatağı lazer ile düzeltilerek hem tırnağın düzgün olara... Devamını oku

Ameliyatsız İple Yüz Germe

Ameliyatsız İple Yüz Germe

Örümcek ağı estetiği - Ameliyatsız iple yüz germe işlemi- Thread lift İlerleyen yaş ve yer çekimi etkisiyle yanaklar ve gıdı bölgesinde sarkmalar olur ve yüz ovalleşir. Cildin es... Devamını oku

Avrupa Şafak Hastanesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

Avrupa Şafak Hastanesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

               Eğitim Direktörlüğü birimince düzenlenen eğitimlere ilgi oldukça yoğun.   Farklı öz bileşenlere sahip olan kişi /kişiler çalışma hayatlarında duygusal özlerini t... Devamını oku

Mobbing Eğitimi

Mobbing Eğitimi

Eğitim direktörümüz Sayın Zekiye Çapan 29.09.2014 tarihinde ilgili departman çalışanlarımıza 'Mobbing' nedir konulu eğitim seminerine 'yıldırma ', 'psikolojik taciz ’ tanımıyla baş... Devamını oku

anlasmalikurumlarbebeklerimizcheckupkatalognobetcieczaneulasim