AVRUPA ŞAFAK HASTANESİ

Sağlıkta Şafak Vakti
Smaller Font Default Font Larger Font
Turkish English French German Italian Russian

"Avrupa Şafak Hastanesi" ileri teknolojisi, uzman hekim kadrosu ve kusursuz hizmeti ile, Gaziosmanpaşa'da size mükemmel bir sağlık hizmeti sunmaktadır.
Hastanemiz 7 yataklı Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım, 3 Yataklı Koroner Yoğun Bakım, 2 Yataklı Dahiliye Yoğun Bakım, 4 Yataklı Cerrahi Yoğun Bakım, 6 Yataklı Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 2 Doğumhanesi ile sizlere üstün hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Hekimlerimiz

Hastanemizi seçme nedeniniz?

Kardiyoloji

Kalp hastası mıyım?
Kalp hastalıkları gelişmiş ülkelerde en sık ölüm nedeni.
Kalp hastalığının size ne kadar yakın yada uzakta olduğunu anlamanız mümkün

Kalbinizi koruyunuz!
Yüksek kolesterol, şeker hastalığı, hipertansiyon, şişmanlık ve stres kalbi olumsuz etkiliyor.Bu rahatsızlıklardan şikayetçiyseniz çok dikkatli olun.

KALP HASTALIKLARI KONUSUNDA KALİTELİ VE BAŞARILI BİR EKİP OLUŞTURAN AVRUPA ŞAFAK HASTANESİ KARDİYOLOJİ BÖLÜMÜMÜZ SSK EMEKLİ SANDIĞI VE BAĞKUR İLE ANLAŞMALIDIR.

Kalp hastalıklarının başında gelen koroner damar hastalığı ve buna bağlı gelişen kalp krizi,ülkemizde görülen yıllık ölümlerin üçte birini oluşturmaktadır.Bu sebeple koroner damar hastalığının ortaya çıkmasından sorumlu risk faktörlerinin bilinmesi ve bunlardan kaçınılması çok önemlidir.

Risk faktörleri arasında sigara içmek,yüksek kolesterol seviyeleri,şeker hastalığı,hipertansiyon,şişmanlık hareketsiz ve stresli bir yaşam olduğunu söyleyen bu risk faktörlerine sahip olan herkesin kalp hastalığına bağlı olarak ortaya çıkabilecek bulgular açısından dikkatli olması gerektiğini vurguluyor ve eğer risk faktörlerine sahipseniz ve özellikle tüm göğüste hissedilen sırta ,kollara çeneye ve omuzlara yayılan baskı,yanma veya ezilme tarzındaki ağrılarınız var ise,sizde kalp damar hastalığı olabilir.Hele ki bu ağrıların ,istirahat halinde gelmesi ve daha uzun sürmesi (20 dakikadan uzun)kalp krizinin belirtisi olabilir.

Aspirin çiğneyin
Kalp hastalıklarının diğer bulguları arasında;nefes darlığı çarpıntı ve baygınlık hissi en sık karşılaşılanlardır.Bu durumda sakin olunmalı,mümkün ise bir adet aspirin çiğnenmeli ve en kısa zamanda hastaneye başvurulmalıdır.Kişi kalp krizine sebep olan tıkalı kalp damarlarının ilaç veya balon (stent)yöntemleriyle açılabileceği bir hastaneye ne kadar çabuk ulaşırsa,kalp krizinden göreceği zararda o kadar az olur.İdeal olan hastaneye ulaşım esnasında uzman servislerin sağladığı ambulans hizmetlerinden yararlanmaktır.Çünkü kalp krizlerinin ilk saatlerinde oldukça sık görülen ve hastayı ölüme götüren ritm bozukluklarının tek tedavisi uygulanacak elektriksel şoktur.Bu cihazda sadece hastanelerde ve ambulanslarda bulunmaktadır.

Yeni kalp ameliyatı olmuş hastaların beslenme şekilleri nasıl olmalıdır?
Kalp ameliyatının şekline göre beslenme alışkanlığı değişiklik gösterir.By-pass olmuş bir hastaya hayvansal gıdalardan ve un,şeker ve tuzdan mümkün mertebe uzak bitkisel ağırlıklı bir beslenme şekli önerilirken ASD,VSD gibi halk tabiri ile kalbinde delik dolayısı ile opere olmuş,komplikasyonsuz bir hastanın beslenmesine özel önem göstermesi gerekmez.Bununla birlikte kapak ameliyatı olmuş kişilere genelde tuzdan uzak diyet önerilmektedir.

Kalp hastaları spor yapabilirler mi?
Ağır ve yarışmalı sporlar hariç düzenli olarak spor yapmaları bilakis kalp sağlığı açısından tavsiye edilir.Yürüyüş ve yüzme bu sporlara güzel örneklerdir.

Sağlıklı günler dileğiyle…

 

 

Adsız3  qrcodeistanbulsafak

 

Sitede ara!

Bizden Haberler

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Lenfödem Hastalarına Müjde

Lenfödem Hastalarına Müjde

Küçük yaşta yakalandığı fil hastalığı sebebiyle adeta eve mahkum yaşayan, yürümekte ve oturduğu yerden kalkmakta güçlük çeken 22 yaşındaki Gamze Kanik, fizyoterapi yöntemiyle sağ... Devamını oku

BATIK TIRNAK VE TIRNAK ŞEKİL BOZUKLUKLARINDA LAZER TEDAVİSİ

BATIK TIRNAK VE TIRNAK ŞEKİL BOZUKLUKLARINDA LAZER TEDAVİSİ

Tırnak yatağını şekillendirebilen lazer ayrıca kanama olmasına engel olarak yaranın hızlı iyileşmesine yardım eder. Tırnak yatağı lazer ile düzeltilerek hem tırnağın düzgün olara... Devamını oku

Ameliyatsız İple Yüz Germe

Ameliyatsız İple Yüz Germe

Örümcek ağı estetiği - Ameliyatsız iple yüz germe işlemi- Thread lift İlerleyen yaş ve yer çekimi etkisiyle yanaklar ve gıdı bölgesinde sarkmalar olur ve yüz ovalleşir. Cildin es... Devamını oku

Avrupa Şafak Hastanesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

Avrupa Şafak Hastanesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

               Eğitim Direktörlüğü birimince düzenlenen eğitimlere ilgi oldukça yoğun.   Farklı öz bileşenlere sahip olan kişi /kişiler çalışma hayatlarında duygusal özlerini t... Devamını oku

Mobbing Eğitimi

Mobbing Eğitimi

Eğitim direktörümüz Sayın Zekiye Çapan 29.09.2014 tarihinde ilgili departman çalışanlarımıza 'Mobbing' nedir konulu eğitim seminerine 'yıldırma ', 'psikolojik taciz ’ tanımıyla baş... Devamını oku

anlasmalikurumlarbebeklerimizcheckupkatalognobetcieczaneulasim