AVRUPA ŞAFAK HASTANESİ

Sağlıkta Şafak Vakti
Smaller Font Default Font Larger Font
Turkish English French German Italian Russian

"Avrupa Şafak Hastanesi" ileri teknolojisi, uzman hekim kadrosu ve kusursuz hizmeti ile, Gaziosmanpaşa'da size mükemmel bir sağlık hizmeti sunmaktadır.
Hastanemiz 7 yataklı Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım, 3 Yataklı Koroner Yoğun Bakım, 2 Yataklı Dahiliye Yoğun Bakım, 4 Yataklı Cerrahi Yoğun Bakım, 6 Yataklı Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 2 Doğumhanesi ile sizlere üstün hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Hekimlerimiz

Hastanemizi seçme nedeniniz?

Radyoloji

Tıbbi görüntüleme (Radyoloji)
Avrupa Şafak Hastanesi’nin radyolojik ünitesinin teknolojik alt yapısı yüksek kalitede görüntüleme hizmeti sunmak üzere hazırlanmıştır.Ünite bu sayede doktorlarımızın hastalarına en doğru tanıyı koymalarına yardımcı olmaktadır.Çağımızda tıbbi teknoloji atılımlarının en fazla yansıdığı alanlardan biride radyolojidir.Her türlü cihaz çok kısa zamanda yeni gelişen modeller karşısında demode olmaktadır.Bu alanda radyoloji ünitemiz kendi hasta portföyüne uygun ve değişik fonksiyonlu çok sayıda modern cihaz içermektedir.Sahip olduğumuz direkt röntgen mamografi,bilgisayarlı tomografi renkli doppler, ultrasonografi,kemik yoğunluğu ölçüm cihazı ve gama kamera gibi cihazlarımız sayesinde hastanemiz sağlıkta en üst çizgiyi ve kalite standardını yakalama gayretindedir.

Mamografi
Mamografi düşük dozla çekilen bir meme röntgen filmidir.
Her 11 kadından birin etkileyen meme kanseri günümüzde kadınlarda en önemli ölüm nedenlerinden biridir. 35-54 yaşları arasında kanserden ölümler arasında birinci sırada yer almaktadır.Bu nedenle erken tanı ve tedavi hayat kurtarıcıdır.
Mamografi doktorunuzun eline gelmeyecek kadar küçük meme kitlelerini ortaya koyabilir.40 yaşından sonra yılda bir defa mamografi çektirmeli ve uzman bir hekime muayene olunmalıdır.40 yaşından önce doktorunuzun gerek gördüğü bazı özel durumlarda mamografi çekilebilir. Memede saptanan her kitle kanser değildir.Memede kitle tespit edildiğinde öncelikle uzman bir hekime (genel cerrahi uzmanına)muayene olunmalı ve gerek görülmesi halinde mamografi veya ultrasonografi çekilmelidir.Meme ultrasonu mamografiyi tamamlayan bir incelemedir.Meme ultrasonu içi sıvı dolu kistlerin iyi huylu-kötü huylu tümörlerden ayırt edilmesini sağlar.30 yaşın altında yalnızca ultrasonografi çektirilmesi yeterli olmaktadır.İncelemelerde bir önceki çekilen mamografinin getirilmesi teşhis açısından kolaylık sağlar.
Mamografinin adeti takip eden hafta çekilmesi önerilmektedir.Çünkü bu dönemde hormonal nedenlerle meme hassasiyeti ve meme şişliği en az olmaktadır.
Hastanemizde Siemens Mamomat 300 mamografi cihazı kullanılmaktadır.

Konvansiyonel Röntgen
Görüntüleme yöntemleri arasında en geleneksel metod olup x ışını kullanılarak görüntü elde edilmektedir.Direkt grafiler ve ilaçlı tetkikler hastanemizde son sistem Siemens marka cihazlar ile yapılmaktadır.Yemek borusu,mide,ince barsak,kalın barsak ve böbreklerin ilaçlı tetkikleri bu cihazlar ile yapılabilmektedir.

Bilgisayarlı Tomografi
Bilgisayarlı tomografide bilgisayar yardımı ile vücuttan kesit şeklinde görüntü elde edilmektedir.Birçok hastalığın tanısında büyük kolaylık sağlamaktadır.Hastanemizde Siemens Somatom AR-TX modeli ile tüm vücudun tomografik tetkikleri yapılmaktadır.

Renkli Doppler Ultrasonografi
Dopler ultrasonografi yüksek frekanslı ses dalgaları kullanılarak görüntü elde edilen bir inceleme yöntemidir.Bu inceleme ile vücuttaki damarlar görüntülenmektedir.Boyun damarları,kol,ve bacak damarları,karın içi organ damarları renkli olarak değerlendirilebilmektedir.Erkeklerde kısırlıkta varikosel incelemesinde ve gebelerde bebek gelişiminin takibinde kullanılmaktadır.Hastanemizde Siemens Sonoline G60 marka ultrason doppler cihazı kullanılmaktadır.

 

 

Adsız3  qrcodeistanbulsafak

 

Sitede ara!

Bizden Haberler

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prev Next

Lenfödem Hastalarına Müjde

Lenfödem Hastalarına Müjde

Küçük yaşta yakalandığı fil hastalığı sebebiyle adeta eve mahkum yaşayan, yürümekte ve oturduğu yerden kalkmakta güçlük çeken 22 yaşındaki Gamze Kanik, fizyoterapi yöntemiyle sağ... Devamını oku

BATIK TIRNAK VE TIRNAK ŞEKİL BOZUKLUKLARINDA LAZER TEDAVİSİ

BATIK TIRNAK VE TIRNAK ŞEKİL BOZUKLUKLARINDA LAZER TEDAVİSİ

Tırnak yatağını şekillendirebilen lazer ayrıca kanama olmasına engel olarak yaranın hızlı iyileşmesine yardım eder. Tırnak yatağı lazer ile düzeltilerek hem tırnağın düzgün olara... Devamını oku

Ameliyatsız İple Yüz Germe

Ameliyatsız İple Yüz Germe

Örümcek ağı estetiği - Ameliyatsız iple yüz germe işlemi- Thread lift İlerleyen yaş ve yer çekimi etkisiyle yanaklar ve gıdı bölgesinde sarkmalar olur ve yüz ovalleşir. Cildin es... Devamını oku

Avrupa Şafak Hastanesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

Avrupa Şafak Hastanesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

               Eğitim Direktörlüğü birimince düzenlenen eğitimlere ilgi oldukça yoğun.   Farklı öz bileşenlere sahip olan kişi /kişiler çalışma hayatlarında duygusal özlerini t... Devamını oku

Mobbing Eğitimi

Mobbing Eğitimi

Eğitim direktörümüz Sayın Zekiye Çapan 29.09.2014 tarihinde ilgili departman çalışanlarımıza 'Mobbing' nedir konulu eğitim seminerine 'yıldırma ', 'psikolojik taciz ’ tanımıyla baş... Devamını oku

anlasmalikurumlarbebeklerimizcheckupkatalognobetcieczaneulasim