: 13 + 10 =

Lenfödem Hastalarına Müjde

Küçük yaşta yakalandığı fil hastalığı sebebiyle adeta eve mahkum yaşayan, yürümekte ve oturduğu yerden kalkmakta güçlük çeken 22 yaşındaki Gamze Kanik, fizyoterapi yöntemiyle sağlığına kavuştu.

 


Diyarbakır’da 3 yaşındayken yakalandığı fil hastalığı nedeniyle yaşamı altüst olan Gamze Kanik, hastalığının başlangıç döneminde uygulanan tedaviyle bir dönem sağlığının iyi gitmesi sayesinde ortaokula kadar eğitimini tamamlayabildi.

Daha sonra her geçen gün ilerleyen hastalığı sebebiyle eğitimine devam edemeyen 22 yaşındaki Kanik’in ağırlığı bacağındaki şişlik nedeniyle 210 kilograma kadar ulaştı.

Genç kızın haberini internet sitelerinde gördükten sonra irtibata geçen Fizyoterapist Cemile Uydur, abla-kardeş ilişkisi kurduğu Kanik’in tedavi masraflarını üstlenerek İstanbul’a getirtti.

Özel bir hastanede 3 ayda 60 seans tedavi uygulayan Uydur, Kanik’in bacak kalınlığının 25 santimetre daraldığını, sarkan derinin zamanla toparlanacağını, gözeneklerin yenileneceğini sözlerine ekledi.
Hayalindeki ayakkabı ve giysileri giyebilecek
Hastalığının birçok hayaline engel olduğunu ifade eden Kanik, “yaşam koçu” tarafından uygulanan tedavilerin ardından hayallerini artık bir bir gerçekleştireceğini söyledi.

Konservatuvara gitmek istediğini anlatan Kanik, hareket kabiliyetinin artmasıyla istediği şarkıyı söyleyip dans edebileceğini, bunun için de mutlu olduğunu dile getirdi.


Gamze Kanik, yaşadıklarını şöyle ifade etti:

“Küçük yaştan beri mağaza vitrinlerinde, arkadaşlarımda, çevremde görüp beğendiğim ayakkabılar, eşofmanlar vardı. Bacağımda her geçen gün artan şişlik sebebiyle istediğim ayakkabı, eşofman ve giysileri giyinemedim. Artık istediğim ayakkabıya, eşofmanı ve giysileri gönül rahatlığıyla giyebileceğim. Biraz fazla kilom var. Kilolarımı da diyet ve egzersizlerle verip daha da sağlıklı olacağım.”

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Küçükköy Yolu Hastane Sok. No: 2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Telefon :

0212 417 00 00 (pbx)

Faks:

0212 417 00  20 - 21 - 22

HASTANELERİMİZ