: 6 + 15 =

Küçük yaşta yakalandığı fil hastalığı sebebiyle adeta eve mahkum yaşayan, yürümekte ve oturduğu yerden kalkmakta güçlük çeken 22 yaşındaki Gamze Kanik, fizyoterapi yöntemiyle sağlığına kavuştu.

Örümcek ağı estetiği - Ameliyatsız iple yüz germe işlemi- Thread lift
İlerleyen yaş ve yer çekimi etkisiyle yanaklar ve gıdı bölgesinde sarkmalar olur ve yüz ovalleşir. Cildin eski formuna kavuşmasında estetik cerrahiye alternatif olarak ameliyatsız iplerle yüz germe işlemi fayda sağlar. İşlem 30 dakika sürer.

            

 

Eğitim Direktörlüğü birimince düzenlenen eğitimlere ilgi oldukça yoğun.

 

Farklı öz bileşenlere sahip olan kişi /kişiler çalışma hayatlarında duygusal özlerini tanımaları; o kişiyi duygusal durumların olumsuz etkilerinden korumasının öneminde kişinin sürekli öğrenmesinin daha kolay adapte olmasını sağlaması sebebiyle kişinin entelektüel özününde güçlenerek; Bilişsel, duygusal ve psikolojik olarak her türlü iletişime bir “kompozisyon” mantığıyla başlayıp yönetmesi içindir ki eğitimlerimize çok önem vermekteyiz. İletişim seminerlerinde başlıca şu konular işleniyor;

 

 

 İletişim becerileridir: (çalışan kişinin kendini tanıma, kendinin farkına varması, kendine güvenmesi ve kendine öz saygısı) güçlendikçe kapladığı alandaki sorumluluklarının rollerine doğal bir şekilde yansıyacağı,

 

                          Empati: (Çalışanlarımızın diğer kişilerin duygularını anlaması ve iletişim sürecine odaklanması amaçlı)

 

Verimli iş hayatının sırrı: (Değişim, çatışma ve belirsizlik üçgeninden çözüm üretebilmek )

 

                      Stres yönetimi: (Çalışanlarımıza stresin niçin olduğunun farkına varmaları ve geri bildirimi düzene sokmayı öğrenmeleri amaçlı.) 

 

                    Öfke kontrolü: (çalışanlarımıza öfkenin normal ve sağlıklı bir duygu olduğunu, öfkenin kısınıniç dünyasında işlenmesi halinde saldırganlığa ve şiddete dönüşmeyeceğinin bilincine varması amaclı.)

 

                 Hasta hakları:  (Hasta hakkının temelde bir insan hakkı olmakla başladığını ve anayasal hükümlerin bilinmesi gerektiği amaçlı.)

 

              İş hayatında zaman yönetimi: (sınırlı bır kaynak olan zamanın en verimli sekılde kullanılmasının öğrenilmesi amaçlı .)

 

             Öfkeli hasta ve hasta yakınlarıyla iletişim:  (sağlık personelinin öncelikle öfkeyi tanıması, daha sonra kabul etmesi ve anlayarak cevaplaması için öncelikle kendi duygularını kontrol altına almayı öğrenebilmesi amaçlı.)

 

                  Tükenmişlik Sendromu: (çalışanlarımızın duygusal acıdan sahip oldukları enerjiyi yitirmemeleriamaçlı)

 

Sorun çözme becerileri: (Çalışanın kendisi ve iletişimde olduğu hasta ve hasta yakınları ile çevresi kaynaklı gereklilik ve zorluklara uyum sağlayabilmeleri için gerekli olan bilişsel ve duygusal işlemler silsilesi ve davranışsal tepkilerin toplamı ve bas etme becerisini kazandırabilmek)

 

Şiddetle basa çıkmak: (çalışanları hukuka aykırı olarak etkilemeye teşebbüs edilen şeyin şiddet kabul edildiği bilincini kazandırabilmek.)

 

                   Mobbing :  (Çalışanın her turlu iletişimde sınırlarını çizmesi ve dengeyi sağlama bilincinin kazandırılması amaçlı)

 

       Sağlık hukuku: (sağlık alanındaki insan hakları ve hasta hakları ile ilgili anayasal hakları bağlamında hasta hakları yönetmeliğinin öncelikle çalışanlar tarafından cok ıyı bılınmesı,

 

amaçlı işlenen bu konular çalışanların ilgi ve çalışma alanına uygun olarak düzenleniyor. Bunun yanısıra kişiler arası iletişim, stres yönetimi ve stresle baş etme yolları, sorun çözme becerileri,  kurumsal iletişim, Hastalarla İletişim, problem Çözme Teknikleri, Etken İletişim konuları da işleniyor.

Eğitim direktörümüz Sayın Zekiye Çapan 29.09.2014 tarihinde ilgili departman çalışanlarımıza 'Mobbing' nedir konulu eğitim seminerine 'yıldırma ', 'psikolojik taciz ’ tanımıyla başlayarak mobbingin türleri hakkında bilgi verdi.

Psikolojik danışman ve eğitimci Zekiye ÇAPAN hastanemizin tüm departman çalışanlarına verdiği eğitimlere Temmuz 2014 itibariyle "Hasta Hakları "konulu semineri ile devam etmektedir.

Çapan; Sağlık Nedir, Hasta Hakları Ve Başvuru Yolları, Hak Nedir, İnsan Haklarında Anayasal Hükümler Nelerdir, Hasta Hakları İlkeleri, Hasta Haklarının Amaçları, Dünyada İnsan Hakları, Ülkemizde İnsan Hakları, Temel Hasta Hakları ve Hasta Sorumluluğu başlıkları altında ilk evvela "Sağlık Nedir" ile başlayıp sağlığın 3 (üç) farklı bileşenden ortaya çıktığını ve bu bileşenlerin biyolojik sağlık, psikolojik sağlık ve sosyal sağlık olduğunu belirtti.

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Küçükköy Yolu Hastane Sok. No: 2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Telefon :

0212 417 00 00 (pbx)

Faks:

0212 417 00  20 - 21 - 22

HASTANELERİMİZ