: 10 + 3 =

Lazerle Vajinal Estetik

Menapozda Monalisa Touch ( Monalisa dokunuşu)  Kadife yumuşaklığında bir dokunuş

Monalisa Deca Lazer aleti hakkında dünyada  neden böyle bir slogan atıldı ;Deca lazer aleti ile vajinal yapılan işlemlerde anestezi işlemine gerek duyulmanası ve  işlem sonrası vajina epitelinde meydana gelen yenilenme kadife yumuşaklığında bir dokunuş deyimini desteklemektedir.Özellikle östrogen hormonun azlığı nedeniyle incelmiş olan menapozdaki kadınların vajinal problemlerine bir çözümdür..

Dr Tuğrul Abacıoğlu Deca Lazer ile MonlisaLisa dokunuşunu sunuyor.

 

Vajinal Atrofi Nedir?

 

 

Vajinal atrofi veya vajinal yaşlanma postmenapozel ve menopozdaki kadınların % 40 dan fazlasını etkiler.Vajinanın duvarları östrogen azlığından dolayı incelir, elastikiyeti ve kan akımı azalır.

Vajinanın koruyucu mukozası suyunu kayıp eder ve kayganlığa neden olan kalınlığını kayıp eder.

Vajinanın olması gereken asit ph' ındaki değişmeler  vajinanın sağlığı ve fonksiyonlarını bozar.Normalde vajina PH asittir,çeşitli nedenlerle vajina Ph'ı alkali vasata geçerse buradaki vajinal florayı oluşturan üç bakteri aktif hale geçer.Özellikle menapozda vajinanın Ph'ının bozulması daha sık oluşur.

-vajinayı sık yıkamak

-Kondom kullanımı

-lastik külotlar

-Menapoz

-Diabet Hastalığı

-Sık antibiotik kullanmak

vajinanın PH'ının bozulmasına neden olan etkenlerdir.

 

 

Vajina atrofsinin fiziksel ve duygusal etkileri nelerdir.?

  • İdrar Kaçırma ve idrar yapma hissi

 

Kan akımında azalma,pelvis tabanı kasların aktivasyonu ve kuvvetindeki azalma,sinirsel faktörler gibi çok yönlü etkenlerle idrar kaçırması ve sıklıkla idrar yapma hissi oluşur.

 

  • ağrılı bir cinsel ilişki

mukoza ve cildin inceliği frajil doku oluşturur.Kuruluk ve kayganlığın olmaması cinsel ilişiki sırasında ağrı ile ilişkili olabilir.

  • Kuruluk ve Kaşıntı

 

Duvarların inceliği,sıvı kaybı ve PH daki değişmeler kuruluk ve yoğun kaşıntıya neden olabilir.

  • Tekrarlayıcı enfeksiyon

 

Koruyucu iyi bakteriler vajina duvarından dokülen hücrelerdeki glikojen ile beslenir İyi bakterilerin seviyeleri vagina ph sı ile ilgilidir. Vajina Ph ının alkali vasata geçmesi ile infeksiyon riski artar.

 

  • Yanma duygusu ve tahriş

 

Vajina duvarlarının incelmesi yanma duygusuna ve tahrişe bazen kanamaya sebeb olur.

 

  • gevşeklik

    Vajina duvarları ve dokuda hacim kaybı, incelme ve vajinal gevşekliği duygularına yol açabilir

 

 

Bu semptomlar menapozdan 3-4 yıl sonra gozlenır,zamanla daha kötü hale gelir.Bunun esas nedeni vajina mukozasının frajil ve ince hale gelmesine neden olan östogen yokluğudur.Tedavi olarak  östrogen ihtiva eden kremlerle topik kullanımdır.Monalisa dokunuş non hormonal bir yöntem olarak agrısız işlem yapar

Dr Tuğrul Abacıoğlu Monolisa ile size ,gevşekliği,yanma duygusu ve tahrişi,tekrarlayıcı enfeksiyonu,kuruluk ve tahrişi ağrısız cinsel ilişikiyi idrar kaçırma ve idrar hissini önlemeyi ve  kadife yumuşaklığında bir dokunuş sunuyor 

 

 

 

gevşeklik

duvarlar ve dokuda hacim kaybı inceltme yapısal gücü düşüşler ve vajinal gevşekliği duygularına yol açabilir

 

 

 

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Küçükköy Yolu Hastane Sok. No: 2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Telefon :

0212 417 00 00 (pbx)

Faks:

0212 417 00  20 - 21 - 22

HASTANELERİMİZ