: 13 + 13 =

SAĞLIK KÖŞESİ

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi 

Toplumumuzda bilinenden çok daha sık rastlanan varisin farklı türleri var. Özellikle bacaklarda iç varis,  yüzeysel varis,

 bağlantı damarları varisi ve tabi kılcal damar varisleri en sık rastlanan varis türleri. Maalesef bu varislerin, aynı anda aynı kişinin bacağında birden fazla türü olabiliyor. Op. Dr. Mustafa Saygın, ameliyatsız varis tedavisi ve varis tedavisinin en bilimsel başlangıç noktasının,  tedaviyi uygulayacakkalp ve damar cerrahisi uzmanınca yapılacak ayrıntılı damar ultrason değerlendirmesi olduğunu belirtiyor. Pembe-Mor kılcal varisler olsun,  diğer yeşil renkli varisleri olsun uygulamayı yapan damar cerrahi hekiminin mutlaka değerlendirme sonrası “ hibrid”  yani birkaç değişik tedavi türünün beraberliğini planlaması gerektiğini belirten Dr. Mustafa Saygın, “çoğu zaman lazer denilerek, yetkisiz kişilerce,  ne olduğu belirsiz işlem yapılan hastalarımız,  geçmeyen kılcal ve yeşil damarlarla başvuruyor. Aslında mükemmel sonuçlar veren tedavilere karşı güvenleri sarsılıyor”  dedi. “Varis problemleri olan bir hastamızda, öncelikle ana gövde varislerini damar içi robotik lazerlerimiz sayesinde ağrısız ve acısız tekniklerle geçirip,  ondan sonra varisleri besleyici yan dalları karbodioksit ve oksijen gazı karışımlı köpük işlemi yaparak yok ediyoruz” diyen Dr. Saygın, “Ancak bu tedavilerden sonra sıra kılcal damarlara geliyor ve pembe mor damarlarda da cilt üstünden 1064 dalgaboylu Nd-Yag lazer uyguluyoruz ve bu,kombine tedavi programının en son basamağı oluyor”  dedi. 

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Küçükköy Yolu Hastane Sok. No: 2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Telefon :

0212 417 00 00 (pbx)

Faks:

0212 417 00  20 - 21 - 22

HASTANELERİMİZ