: 15 + 5 =

SAĞLIK KÖŞESİ

Dudak Dolgusuna Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

Dudaklar da sizinle beraber yaşlanmaktadır. Dudakları gençleştirmek veya daha güzel hale getirebilmek amacıyla birçok operasyon yapılabilmektedir. Ancak bu operasyonların arasında en çok tercih edilen uygulama dudak dolgusudur. Estetik işlemlere karşı önyargılar kırılsa da yanlış bilgiler akılda kalıyor ve kişinin bazı uygulamalardan uzak durmasına neden oluyor. Yanlış bilgilerin olduğu uygulamalardan biri de dudak dolgusudur.
Yaşla beraber sadece ciltte değil dudaklarda da kırışıklıklar oluşmaktadır. Aynı zamanda yer çekiminin etkisiyle dudaklar dolgunluğunu yitirebiliyor. Dudak dolgusu sayesinde ise dudaklara hacim kazandırılarak daha belirgin olması sağlanıyor. İnce iğneler yardımı ile dudağın belirlenen bölgesine yapılan enjekte işlemi sonrasında dudaklar istenen şekle geliyor. Dudak dolgusu aynı zamanda dudak çizgilerini belirginleştirmek için de kullanılmakta.
DUDAK DOLGUSU KALICIDIR
Her estetik işlem kalıcı olamaz. Tercih edilecek dolgu malzemesi emilebilir nitelikte olmalıdır. Kalıcı dolguları tercih etmek doğru bir yaklaşım değildir. Dudak dolgusu da sonsuza kadar kalıcılığı olan bir uygulama olarak düşünülmemelidir. Dudağın içine enjekte edilen dolgular zamanla vücut tarafından emilmektedir. Bu nedenle de bir süre sonra dolgu tamamen etkisini yitirecektir. Dolgunun dudakta ne kadar süre kalacağı ise kişiyle alakalıdır.
DUDAK DOLGUSU RİSKLİ BİR UYGULAMADIR
Dudak dolgusu güvenilir kişiler tarafından uygulandığında riskli bir işlem değildir. Diğer yandan uygulamanın ardından şişlik ve kızarıklık gibi etkilerin görülmesi de normaldir. Bu etkiler bir süre sonra kendiliğinden geçecektir.
DUDAK DOLGUSU KADINLAR İÇİNDİR
Sadece dudak dolgusu değil çoğu estetik işlem hem kadınların hem de erkeklerin uygulatabileceği türdendir. Yaşla beraber sadece kadınların değil erkeklerin de cilt elastikiyetleri kaybolur. Bu nedenle erkekler de dudak dolgusu yaptırabilmektedir.
DUDAK DOLGUSU SONRASINDA İSTİRAHAT ETMEK GEREKİR
Bu yanlış bir düşüncedir. Öğle tatilinde bile dudak dolgusu yaptırmak mümkündür. Eve gidip istirahat edilmesine gerek yoktur. Sadece ilk birkaç saat çok sıcak içecekler tavsiye edilmez. Çünkü bu durum ödeme neden olabilmektedir.
DUDAK DOLGUSU ETKİSİNİ HEMEN KAYBEDER
Dudak dolgusunun etkisinin sürmesi kişiye bağlı olsa da çoğu zaman 15 aya kadar etkisi devam etmektedir.

 

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Küçükköy Yolu Hastane Sok. No: 2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Telefon :

0212 417 00 00 (pbx)

Faks:

0212 417 00  20 - 21 - 22

HASTANELERİMİZ