: 11 + 4 =

SAĞLIK KÖŞESİ

Estetik Ameliyatlar Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Estetik ameliyatlar günümüzde herkes tarafından tercih edilen uygulamalardır. Ancak bazılarımız estetik uygulamaların öncesinde iyi bir bilgiye ihtiyaç duyarız. Sonuçta bu uygulamaların çoğu geçici değil kalıcıdır ve hayatımızı etkileyecek seçimlerdendir. Bu nedenle estetik ameliyatlar öncesinde bazı noktalara dikkat edilmesi çok önemlidir.
Estetik ameliyatlar gelişen teknoloji ve artan rağbet ile en parlak zamanını yaşıyor. Ancak bu uygulamaların hepsi kişiye özel olması nedeniyle iyi bir planlama da gerektiriyor. Genellikle ameliyatsız estetik uygulamalar, cerrahi estetik operasyonlara oranla daha çok ilgi görse de, estetik ameliyatları da kişilerin uzun zamandır değiştirmek istedikleri bazı sorunları için iyi bir çözümdür. Ancak estetik ameliyatlar öncesinde de bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken çok önemli konular vardır. Bu konuları sizlerle paylaştık.
PSİKOLOJİNİZ BUNA HAZIR MI?
Estetik ameliyatlar kişinin görünüşünü değiştirerek rahatsız olduğu sorunları düzeltse de yine de bu durumun çok kolay bir süreç olmadığı kişi tarafından kabul edilmelidir. Estetik ameliyat öncesinde psikolojiniz operasyon sonrası yaşanacak durumlara hazır değilse mutsuz olabilirsiniz. Öte yandan çevrenizin de buna hazır olması şarttır. Eşiniz bu duruma onay veriyor mu, çocuklarınız sizdeki değişimi anlayabilecek mi? Bu soruların cevabı aslında sizin estetik ameliyat kararını vermenizde etkendir.
FİNANS PLANLAMASI
Estetik uygulamalarda fiyat uygulamanın türüne göre değişse de çok düşük fiyatlara da estetik uygulama yapan yerler bulmak mümkün. Ancak kalite ve uygulamayı yapacak olan doktor sonrasında sizin mutlu olmanız için çok önemlidir. Bu nedenle öncelikle finans planlamanızı yapmanız ve sonrasında estetik ameliyat olmanız önemlidir. Elinizdeki paraya yetecek bir yer seçmeniz gerektiğinde sonuçlarından sizin sorumlu olacağınızı bilmeniz gerekmektedir.
DUYGUSAL SORUNLARIN ARDINDAN ANİ KARARLAR
Doğru ve yerinde yapılmış estetik ameliyatlar kişini hayatını olumlu ölçüde etkilemektedir. Ancak bazı duygusal sorunların ardından aniden estetik uygulama yaptırmaya karar vermek iyi sonuçlar almanızı sağlamayacaktır. Bu nedenle kendinizi toplamalı ve kararınızı estetik uygulama için sağlıklı kararlar verebileceğiniz bir zamana ertelemeniz doğru olacaktır.

 

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Küçükköy Yolu Hastane Sok. No: 2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Telefon :

0212 417 00 00 (pbx)

Faks:

0212 417 00  20 - 21 - 22

HASTANELERİMİZ