: 13 + 13 =

SAĞLIK KÖŞESİ

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?

Lazer epilasyon çağımızın kurtarıcı uygulamalarından biri. İstenmeyen tüylere karşı etkili bir çözüm sunan lazer epilasyon ile tüylerden sonsuza kadar kurtulmak mümkün. Ancak hamilelik söz konusu olduğu zaman lazer epilasyon önerilmemektedir. Başlamış bir lazer epilasyon tedavisi varsa ve kişi bu sürede hamile kalmışsa kalan seanslar ertelenmelidir.
Hamileliğin özellikle ilk 3 ayında lazer epilasyon yapılmamalıdır. İlerleyen aylarda ise annenin kendi isteği ile lazer epilasyon yaptırmaması, lazer epilasyon sırasında bebeğin hareketlenmesi gibi durumlardan ötürü işlem ertelenmektedir.
LAZER EPİLASYON NEDİR?
Lazer epilasyon çağımızın en iyi buluşlarından biri diyebiliriz. Çok önceden iğneli epilasyon ile tüylerden kurtulmak mümkündü. Ancak bu yöntem hem çok acılı hem de kesin sonuç alınmama ihtimali nedeniyle lazer epilasyonla beraber çok geride kaldı. Lazer epilasyon uygulamasında lazer ışınlarıyla kıl köklerine enerji verilmekte ve kökler kendiliğinden yok olmaktadır.
HAMİLELİKTE LAZER EPİLASYON DOĞUM SONRASINDA ERTELENMELİ
Başlanmış bir lazer epilasyon tedavisinin olması durumunda uygulamanın doğum sonrasında ertelenmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon için en iyi mevsim sonbahar ve kış aylarıdır. Ancak yine de bu uygulamaya başlamadan önce kişinin doğru bilgi alması gerekmektedir. Günümüzde bir uygulama popüler olunca her köşe başında görebilmekteyiz. Ancak her lazer epilasyon merkezi güvenilir olmayabilir. Çünkü lazer epilasyon cihazları tüylerden kurtulmanın anahtarıdır ve bu cihazların kaliteli olması gerektiğinin yanı sıra aynı zamanda kullanan kişinin de uzman olması şarttır.
LAZER İÇ ORGANLARI ETKİLEMEZ
Lazer epilasyona dair birçok mit bulunmakta. Lazer epilasyonun iç organlara zarar verdiği düşünülüyor. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Uygulama esnasında ve sonrasında bazı durumlar oluşabileceği bir gerçektir. Bunlar cilt hassasiyetine göre bölgede kızarıklık, kaşıntı, yanma ve şişme gibi etkilerdir. Ancak bu etkiler birkaç gün içinde geçecektir.
Lazer epilasyon sadece cilt ile sınırlı olduğu için iç organları veya yumurtalıkları etkilemez.

 

Şikayetleriniz, sağlık hizmetlerimiz, tedavi yöntemlerimiz ve bizimle ilgili tüm konularla iletişime geçebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bilgi birikimimiz ve edindiğimiz tecrübeyi sağlığınız için kullanmaya hazırız. 

İletişim bilgileri

Adres :

Küçükköy Yolu Hastane Sok. No: 2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Telefon :

0212 417 00 00 (pbx)

Faks:

0212 417 00  20 - 21 - 22

HASTANELERİMİZ