Hastanemiz 2004 yılından beri bebek dostu hastane unvanına sahip olup anne sütü ile beslenmeyi tavsiye ve teşvik etmektedir.

Emzirmede 11 Adım
1.Hastanemizde emzirme ile ilgili politika hazırlanmış olup gebe, loğusa ve bebekle karşılaşan ve çalışan bölümlerdeki tüm sağlık personeline düzenli olarak emzirme politikamızı yazılı olarak iletmekteyiz
2.Tüm personelimize emzirme politikamız hakkında eğitim almıştır.
3.Hastanemizde hizmet alan tüm gebeler emzirmenin yararları ve yöntemleri konusunda bilgilendirilmektedir.
4.Hastanemizde annelere, doğumdan sonraki ilk yarım saat bebeklerin anne ile ten teması kurmasını sağlayarak emzirmeye başlamaları için sağlık personelimiz tarafından gerekli eğitim ve profesyonel yardım yapılmaktadır.
5.Annelere, emzirmenin nasıl olacağı ve bebeklerinden ayrı kaldıkları durumlarda sütün salgılanmasını nasıl sürdürebilecekleri gösterilmektedir.
6. Tıbben gerekli görülmedikçe, yenidoğanlara anne sütünden başka yiyecek, içecek verilmemektedir.
7.Hastanemizde anne ile bebeğin 24 saat aynı odada kalması sağlanmaktadır.
8. Hastanemizde bebeklerin her ağladığında ve her istediğinde emzirilmesi teşvik edilmektedir.
9.Hastanemizde emzirilen bebeklere yalancı meme veya emzik verilmemekte olup teşviki önlemek için firmaların hastanemizde reklam yapması ve promosyon ürünlerin bulundurulması yasaklanmıştır.
10.Hastanemizde anneler taburcu olduktan sonra da emzirmeye devam edebilmeleri, karşılaşabilecekleri sorunları çözebilmeleri, bebeklerinin ve kendilerinin kontrollerini yaptırabilmeleri açısından başvurabilecekleri sağlık kuruluşları ve anne destek grupları hakkında bilgilendirilmektedir
11. Hastanemizin her sahasında uluslar arası mama kodu uygulamaları benimsenmiş ve kullanılmaktadır.