Kalp ve Damar Cerrahisi

Branş Doktorları

 • Uzm. Dr. Bahadır Dağlar

  Uzm. Dr. Bahadır Dağlar

    KALP VE DAMAR CERRAHİ UZMANI
  Doktor Profili →
 • Uzm. Dr. Hayrettin Tekümit

  Uzm. Dr. Hayrettin Tekümit

    KALP VE DAMAR CERRAHİSİ
  Doktor Profili →

+90 212 417 00 00

BİZE ULAŞIN

Kalp ve Damar Cerrahisi

Modern teknoloji ile donatılmış ,çağdaş bir merkezde olması gereken tüm tıbbi cihazların bulunduğu 3 ameliyat salonu ve 16 yataklı bir yoğun bakım ünitesinde kalp ve damar cerrahisi nin çocuk erişkinde yapılan tüm ameliyatları yapılabilmektedir.Erişkin kalp cerrahisinde koroner by pass ameliyatları gerek standart tetknikle gerekse son yıllarda gündeme gelen ” atan kalpte koroner by pass ” “minimal invaziv koroner by pass” ameliyatları dünyadaki referans kliniklerdeki standartlarda yapılmaktadır.Bu grup ameliyatlarda hastanın kaybedilme oranı %1 in altına düşürülmüştür. Başlangıçta 1000 civarında olan yıllık ameliyat sayışı 2005 yılında 2000 rakamına yaklaşmıştır.Torosik aort anevrizma, torakabdominal anevrizmalar,aortik diseksiyon vb.) gibi büyük ölçekli ameliyatlar tüm kapak tamiri ve değiştirme girişimleri, doğumsal kalp hastalıklannın düzeltilmesi ameliyatları, tüm damar ameliatlan dünya standartlarındaki kalite ve basan ile gerçekleştirilmektedir.

Bilimsel çalışmalar anlamında ekibimizin bu güne kadar sonuçlanmış ve devam eden çalışmaların sonuçları ulusal ve uluslar arası kongrelerde,ortalama yılda 15 ila 20 bildiri arasında olmak üzere sunulmakta.bilimsel dergilerde yayınlanmaktadır.Diğer bir husus ülkemiz sağlık turizmine sağlanan katkıdır. Bu güne kadar 300’ün üzerinde yurtdışından gelen hasta ( Arnavutluk, Gürcistan Makedonya vb.) ameliyat edilip ülkelerine sağlıklarına kavuşması şeklinde gönderilmiştir. Bir eğitim hastanesi disiplini ile ve amatör bir ruhla çalışan bu ekibimizin temel amacı ülkemiz insanına kaliteli ve en güzel tıbbi hizmetin verilmesi ve ülkemiz tıbbına katkıda bulunmaktır.20.yüzyıl tıp dünyasının en gelişken alanı olarak kabul gören kalp ve damar cerrahisi takip, tanı , takip ve tedavi sürecinde Özel Avrupa Şafak Hastanesi olarak müstesna bir yer işgal ettiğimizi düşünüyoruz. 1998 yılından itibaren kliniğimizde verilmekte olan bu hizmet çeşitlilik ve kalite bağlamında ülkemizin referans merkezlerinden birisi olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.

Başta koroner by-pass ,ve kalp kapak ameliyatları olmak üzere açık kalp cerrahisinin ilgili tüm girişimleri dünyada uygulanan en son teknik ve donanım koşulları altında halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Keza periferik damar hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tanı ve tedavileri başarıyla uygulanmaktadır. Hizmete başladığımız günden bugüne dek yıllık ortalama 1400 kalp ve damar cerrahisi girişimi ile mükemmelleşmeye devam ettiğimiz deneyimimiz ile sağlık hizmeti sunmaya amatör heyecanımızla devam etmekteyiz.